Abdullah Avcı: VAR’da ne yapıyorlar bilmiyorum

Spor Toto Harika Lig’in 13. haftasında Trabzonspor, konuk ettiği Konyaspor ile 2-2 berabere kaldı. Maçın akabinde açıklamalarda bulunan Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, “Rakip ile ilgili bilgi vereyim. Geçen yılın şampiyonluğa oynayan 3-4 senede bir futbol kültürü ile yarışan bir kadro olan, sonrasında da bundan kopan lakin alanda oyun planları olan hem oyun kurmayla alakalı hem kenar ortalarla alakalı bir de rakip gerisi koşu, bunun üzerinden son gün çalıştık. Kısa kısa pratikler yaptık. Ve bugün oyunda birinci 45 dakikaya kadar bütün her şey planladığımız üzere gitti. Önde çok yanlışsız baskılar yaparak, baskıları hakikat yönlendirerek, sırtında giderek 1-2 defa çıktılar baskıdan. Onun dışında topa sahip olduk, hem oynadık hem 2-0’ı bulduk. Rakibe hiçbir şey vermedik, birinci yarı prestijiyle söylüyorum. Ve devre biterken uzatmaların sonunda yaptığımız bir ferdi ve konum kusuru rakip ruhsal olarak içeriye daha inançlı girdi. Biz de bir nasıl bu golü yedik düşüşü oldu. Bu ortada Ömür’den haber geldi diziyle alakalı. Değişiklik yapmak gerekiyordu. Hüseyin Türkmen’den de bir bilgi vardı, 10-15 dakika daha tahminen gidecekti. 3 yerli kuralından ötürü lakin şöyle yapabildik; Ömür’ün yerine hem önde oynayabilecek hem de bekte kullanabileceğimiz Yusuf’u kullandık, sonrasında da Türkmen’le ilgili bir şey olursa Marc’ı kaydırırız yahut Larsen’i alırız, değişikliği yaparız. Gomez’de de bir şey vardı. Bu sefer Yusuf Erdoğan’ı sola çekmek zorunda kaldık. 3 kontenjanı alanda tutabilmek için bu hesapları yaparak bu halde hareket ettik” dedi.

“Rakibimizi tebrik ediyoruz”

Rakibi tebrik eden Avcı, ikinci yarı prestijiyle oyuna birinci yarıdaki üzere girilemediğini kaydederek, “Rakip de fazla giremedi. Ortalıkta gri bir oyun vardı. Ancak bize hiç yakışmayan, ikinci yediğimiz gol rakip oyuncunun 25-30 metre dripling yaparak 6 pasa kadar gidip golle sonuçlandırması. Sonra 2-2’den sonra birçok atılımlar yaptık. Rakibe bir şey vermedik. Tahminen rakip son kısımda, tahminen 25 dakika, 10 kişi oynamasına karşın daha fazla üretebilirdik. Durumlarımız var, lakin daha faal daha kaliteli orta, daha kaliteli pas, daha şut. Birçok şeyi yakalayabilirdik yakaladıklarımız var daha fazla olabilirdi. 2-0’dan 2-2 olması bizim için ıstırap. Kazanmak ve bunun içinde tekrar, zati içindeyiz, varlığımızı daha güzel hissettirebilmek ismine bence kazanmak çok değerliydi. Berabere bitti. Bu bizim için üzücü. Taraftara teşekkür ediyorum geldiler, dayanak oldular. 2-2 bitti. Bunun içinde bunlar var. Artık sakatlarımız var, cezalarımız oldu. Yarın bir toparlanmadan sonra elimizde ne var. Bugün 21. maçı oynadık, hafta sonu prestijiyle cuma akşamı 22. maçı oynayacağız. Sonra bir orta olacak ondan sonraki planlamamıza bakacağız. Rakibimizi tebrik ediyoruz” biçiminde konuştu.

“VAR’da kimler var, ne yapıyorlar bilmiyorum”

Karşılaşmada “hakeminin maçı yönetimine” ait soruya Avcı, “Hocalar var. Sıcağı sıcağına bir şey söylemem çok hakikat olmaz. VAR’da kimler var, ne yapıyorlar bilmiyorum. Bakıp birileri yorum yapacaktır. Benim burada bir şey söylemem savunma halini oluşturur. Onun çok hakikat olmadığını düşünüyorum. Bunun değerlendirmesini sizler, televizyondakiler ve hakem yorumcuları daha sağlıklı yaparlar diye düşünüyorum” diye konuştu.

“Daha güzel oyun olabilirdi”

Oyundaki duraklama müddetlerinin çok fazla olmasına ait de Avcı, “Oyunda soğukluk olabilir konsantrasyon bozukluğu olabilir fakat birinci yarının sonunda yediğimiz gol aslında biraz ruhsal olarak rakibi biraz üste bizi aşağıya çekti diye düşünüyorum. Zira ikinci yarıda iki ekip ismine da gri bir oyun vardı. Tahminen bizim biraz daha fazla konumumuz vardı. Lakin daha düzgün oyun olabilirdi diye düşünüyorum” tabirlerini kullandı.

Öte yandan, müsabakada başına darbe alan Bartra hastaneye getirilirken, oyuncunun sıhhat denetimlerinin yapıldığı durumunun güzel olduğu öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir