Ümit Özdağ: Kemal Bey oysa benim durdurulmama tepki vermediniz, HDP’yi destekliyorsunuz

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar‘ın parti binasına alınmamasına gösterdiği reaksiyona ait olarak, “Oysa benim durdurulmama reaksiyon vermediniz. HDP’yi destekliyorsunuz” dedi. 
 
Eski HDP Milletvekili ve İstanbul İl Başkanı Ferhat Encü‘ye polisin tokat atmasını protesto etmek için Kadıköy’de buluşanlara polis müdahale etti. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar ve HDP milletvekili Garo Paylan ise parti binasına alınmadı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaşananlara ait olarak Twitter hesabından, “Hiçbir siyasi partinin genel başkanı, hiçbir şart altında, talimat üzerine polis ablukasıyla muhatap edilemez! HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’a yönelik bu ayıbı kınıyorum” paylaşımını yaptı. 

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ ise Kılıçdaroğlu’nun paylaşımını alıntılayarak, şu tabirleri kullandı: 

“Kemal bey, ben ve Zafer Partisi heyeti Hatay’a Süleyman Soylu’nun talimatı ile Anayasa çiğnenerek sokulmadığımız vakit benzeri bir açıklama yapsaydınız bu açıklamanızı demokrasiye sahip çıkma diye anlardım. Meğer benim durdurulmama reaksiyon vermediniz. HDP’yi destekliyorsunuz.” 

Kılıçdaroğlu’ndan Mithat Sancar açıklaması: Hiçbir siyasi partinin genel başkanı, hiçbir şart altında, talimat üzerine polis ablukasıyla muhatap edilemez!

Kadıköy’de HDP’nin hareketine polis müdahalesi: HDP Eş Genel Lider Mithat Sancar, partisinin binasına alınmadı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir