Şahan Gökbakar’dan seçime ‘darbe’ diyen Süleyman Soylu’ya yanıt

Komedyen Şahan Gökbakar, Fatih’teki İstanbul İlim ve Kültür Vakfı’nda konuşan ve 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimler için ‘siyasi darbe girişimi’ sözlerini kullanan İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Süleyman Soylu’ya toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla cevap verdi.

Gökbakar, paylaşımında şu tabirleri kullandı:

“Seçim diye biliyorduk ancak darbe miymiş 14 Mayıs… Ooovvv… Bunu buradan açıkladığınız çok düzgün oldu. Nitekim biz de demokratik bir seçim diye oy falan verecektik. Meğerse batının darbe planıymış. Allah yardımcımız olsun.”

NE OLMUŞTU?

Süleyman Soylu, İstanbul Fatih’teki İstanbul İlim ve Kültür Vakfı’nı ziyaret etmiş ve yaptığı konuşmada şu tabirleri kullanmıştı:

“14 Mayıs 2023, Batı’nın siyasi darbe teşebbüsüdür. Türkiye’yi tasfiye etmeye yönelik hazırlıkların 14 Mayıs’ta her birini bir ortaya getirerek oluşturulabilecek darbe teşebbüsüdür. Bunu ben söylemedim. Bunu bugün Amerika’nın başındaki zat yıllar evvel söyledi. Yıllar evvel denedikleri bütün usuller berhava olunca lakin bu türlü bir sistemle Türkiye’yi ele geçirebileceklerini söz ettiler”

Ziyaretin akabinde toplumsal medya hesabından da paylaşımda bulunan Soylu, “15 Temmuz, fiili darbe teşebbüsüydü. 14 Mayıs 2023, Türkiye’yi tasfiye etmeye yönelik hazırlıkların her birini bir ortaya getirerek oluşturabilecek siyasi darbe teşebbüsüdür… Fatih’te İstanbul İlim ve Kültür Vakfı’nda dostlarla hasbihâl eyledik” demişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir