Konya’ya judoda 6 madalya birden

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediyespor judo kadrosu, hem yurtiçinde hem de yurtdışında ulusal kadro formasıyla topladığı madalyalarla göğsümüzü kabarttı

Antalya’da 19 ülkeden toplam 367 atletin iştirakiyle gerçekleştirilen Memleketler arası Ümitler Avrupa Kupası’nda Türkiye ismine yarışan Büyükşehir Belediyesporlu atletleri 1 şampiyonluk, 2 gümüş, 2 bronz madalya elde etti.

63 kiloda yarışan Sinem Oruç, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Başarılı sportmen, rakiplerini saf dışı bırakarak şampiyon oldu ve altın madalyayı ülkemize kazandırdı. 73 kiloda çaba eden Ömer Faruk Turgutlu, tertipten gümüş madalya ile ayrıldı ve Konya Büyükşehir Belediyespor’un erkeklerdeki birinci Avrupa kupası madalyası kazanan ismi oldu. 48 kiloda Aleyna Sena Koyak gümüş ise madalya kazanan öbür Büyükşehirli sportmen olurken 40 kiloda Havva Sena Tokmak ve 52 kiloda Selin Beştav da karşılaşmalar sonucunda 3’ncülükle bronz madalya kazandı. Antalya’da yapılan karşılaşmalarda 62 bayan, 66 erkek judoka ile gayret eden Türkiye, tertibi 2 altın, 5 gümüş ve 8 bronz olmak üzere toplamda 15 madalya ile tamamladı.

BÜYÜKŞEHİRLİ ATLETTEN BOSNA-HERSEK’TE 2’NCİLİK

Öte yandan Bosna-Hersek’in başşehri Saray Bosna’da düzenlenen Memleketler arası Gençler Avrupa Kupası’nda; 4 altın, 3 gümüş ve 4 bronz madalya kazanan Türkiye, ülkeler ortasında tepede yer aldı. 52 kiloda tatamiye çıkan Konya Büyükşehir Belediyesporlu Şeyma Yıldırım, 2’nci olarak gümüş madalyayı kentimize kazandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir