Bakan Kurum: Yeni bir demokrasi destanını hep birlikte yazacağız

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’da gerçekleştirdiği toplu açılış merasimine katıldı. Açılış merasiminde konuşan Bakan Murat Kurum, “Pınarlar üzere çağlayan bu eser ve müjde selinde önderimiz, Genel Liderimiz, Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile buluşmanın heyecanı, memnunluğu, coşkusu içerisindeyiz.” dedi.

“2 milyar 174 milyon liralık 51 yapıtımızın açılışlarını gerçekleştiriyoruz”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Malatya’da açılışı yapılacak yatırımları anlatan Bakan Kurum, “3 bin 500 konut, 48 dükkân, millet bahçesi, atık su arıtma tesisleri, içme suyu ve kanalizasyon çizgileri, güneş gücü santralleri, okullar ve kamu binalarının bulunduğu yatırım bedeli 2 milyar 174 milyon lira olan 51 yapıtımızın açılışlarını gerçekleştiriyoruz.” biçiminde konuştu.

“Ecdadımızın bizlere miras bıraktığı kardeşlik ve birlik köprülerimizi tekrar ve ebediyen inşa etmek için çalışıyoruz”

Bakan Kurum, Selçuklu’dan Osmanlı’ya birçok medeniyete mesken sahipliği yapmış Malatya’nın Battal Gazi’nin emaneti olduğunu belirterek, kelamlarını şöyle sürdürdü:
“Malatya bize ‘Mekke ve Medine’nin hâkimi değil hizmetkârıyım’ diyen Yavuz Sultan Selim Han’ın emanetidir. Malatya bize, ömrünü ülkesine ve milletine adamış büyük devlet adamı Turgut Özal’ın emanetidir. Bu hoş kentimiz tarihi hoşluklarının yanı sıra; geleni beğenilen kılan doğal güzellikleriyle, bakırcılar çarşısıyla dünyaya tat veren kayısısıyla, ovalarıyla, kanyonlarıyla cazibe kentimiz olmaya devam ediyor. Tabiatın böylesine cömert davrandığı, taşı toprağı bereketli bu kente biz de hizmet etmeye, eserlerimizle hoşluğuna hoşluk katmaya çaba ediyoruz. Ecdadımızın bizlere miras bıraktığı kardeşlik ve birlik köprülerimizi tekrar ve ebediyen inşa etmek için çalışıyoruz.”

“Cumhuriyet tarihimizin en büyük toplumsal konut projesi kapsamında 2 bin 500 konut, 12 bin 500 konut maksatlı arsa ve 500 adet iş yerimizi de Malatya’mıza kazandırıyoruz”

Her türlü afette vatandaşların yanında olduklarını vurgulayan Bakan Kurum, Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut atağı “İlk Meskenim, Birinci İş Yerim, Birinci Konutum Arsa” projesi kapsamında Malatya’ya yapılacak konut ve işyerleri hakkında da şu bilgileri verdi:

“Biz; yeterli günde ve makus günde sürekli milletimizin yanındaydık. Malatya’da sarsıntı oldu, 2 saat sonra afet bölgesine geldik. Devlet ve millet olarak bir seferberlik ruhuyla hareket ettik. Hiçbir vatandaşımızı açta, açıkta bırakmadık. Yaralarını daima birlikte sardık. Afetzede kardeşlerimize en kısa müddette konutlarını, iş yerlerini teslim ettik. Bugün 3 bin 500 konutumuzun anahtarlarını veriyoruz. Artık de Cumhuriyet tarihimizin en büyük toplumsal konut projesi kapsamında Malatya’mıza tam 2 bin 500 konut, 12 bin 500 alt yapıları tamamlanmış konut emelli arsayı ve 500 adet iş yerimizi kazandırıyoruz. Biz Malatya’nın yanında olmaya, Malatyalı hemşerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Zira Malatya hep ‘Büyük ve Güçlü Türkiye’ yürüyüşümüzün yanında oldu! AK Parti’mizin yanında oldu! Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında oldu! Biz de bu anlayışla hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz.”

“2023’te yeni bir demokrasi destanını daima birlikte yazacağız!”

Bakan Kurum, 2023 seçimlerini işaret ederek kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Biz eser üretirken algı üretenlere, biz hizmet ederken kendi ikballeri için masa kuranlara; biz evlatlarımıza sıcacık yuvalar kazandırırken milletin hayrına olan her projeye kara çalanlara en hoş yanıtı siz vereceksiniz! Malatya verecek! Bu meydan verecek! Ben inanıyorum; 2023’te yeni bir demokrasi destanını daima birlikte yazacağız! Malatya’mız, aziz milletimiz, bir defa daha Cumhur İttifakımızı ve Sayın Cumhurbaşkanımızı rekor bir oyla destekleyerek, büyük Türkiye yürüyüşüne çok daha güçlü bir dayanak verecek! Malatya’ya inanıyoruz, aziz milletimize inanıyoruz, Türkiye’ye inanıyoruz!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir