Bakan Bilgin: Türk Devleti iyi yönetildiği zaman büyük hizmetler yapar, o hizmetleri halkıyla buluşturur

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Türk Devleti, büyük bir devlettir. Uygun yönetildiği vakit da büyük hizmetler yapar, o hizmetleri halkıyla buluşturur” dedi.

Bilgin, AK Parti Bayburt Vilayet Başkanlığı’nda düzenlenen, ‘Türkiye Yüzyılı Başlıyor, 2023’e Hakikat Kent Buluşmaları Bayburt’ isimli toplantıda, Türkiye’nin dün olduğu üzere bugün de büyük bir ülke olduğunu söyledi.

Türkiye’nin gücünün artmasının yalnızca Türklerin değil, bütün İslam coğrafyasının barış içinde yaşamasının bir göstergesi olduğunu belirten Alım, Türkiye’nin “Dünya beşten büyüktür” diyen bir ülke olduğunun altını çizdi.

“Pandemiden çıkışta en müspet ayrışan iki ülkeden birisi olduk”

Bilgin, bütün dünyada yaşanan pandeminin Türkiye’yi de etkilediğini vurgulayarak, “Pandemiden çıkışta en müspet ayrışan iki ülkeden birisi olduk. Ekonomik bakımdan da toplumsal bakımdan da iki ülkeden birisi olduk. Birisi, iktisat bakımından Çin diyebiliriz. Toplumsal bakımdan da en tahminen birinci sırada ayrışan biz olduk. Niçin? Zira sıhhat altyapımızla devletin hizmet götürme mahareti ve tertibiyle Türkiye’nin en ücra köşesine, Beytüşşebap’ın bir dağ köyünden, bizim Bayburt’un bir dağ köyünden tutun, Edirne’nin ücra köyüne kadar devlet sıhhat hizmetini ulaştırdı, ilacı, tabibi, tedaviyi ve hastanelerimizi” diye konuştu.

“Türkiye yalnızca okullaşma oranıyla değil, okul yerlerinin dönüşümünde de son yıllarda çok büyük etap kaydetti”

Türkiye’nin sıhhat sisteminin, bugün en büyük hizmet ihracatı yapılan yerlerden biri haline geldiğini söyleyen Alım, şunları kaydetti:

“Geçenlerde bir arkadaşım Amerika’dan geldi. Amerika’da çalışıyor, orada ünlü bir kuruluşta çalışıyor, ismini vermeyeyim. Hoca o da eski bir akademisyen arkadaşım. Dedi ki ‘Türkiye’ye tatil yapmaya gelmiyorum bu kere, iki sebepten geliyorum.’ Nedir? ‘Dişlerimi yaptıracağım, bir de bir sıhhat sıkıntım var, onu çözeceğim.’ dedi. Batılı ülkelerin birçok alanda yaşadıkları krizin en derinini onların sıhhat bölümünde görüyoruz. Hasebiyle Türkiye sağlıktan tutun öteki alanlara… Hangi alana? Eğitim. Türkiye yalnızca okullaşma oranıyla değil, okul yerlerinin dönüşümünde de son yıllarda çok büyük kademe kaydetti.”

“Hayal edilemeyecek şeyler oluyor Türkiye’de”

Bakan Bilgin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye tarımda… ‘Türkiye kendine kâfi bir ülkeydi niçin ithalat yapıyor?’ Türkiye’nin ziraî ihracatı, ziraî ithalatı ile mukayese edilmeyecek derecede ileri düzeyde. Yapılan ithalatın da biliyorsunuz, içeride dahilde sürece rejimi kapsamında ihracat yapmak üzere tekrar içeriye alınan eserlerden oluşuyor. Her alanda, Bayburt’a bakın, dağ köylerinin yollarına, barajlarına, sulama sistemlerine kadar her alanda. Benim ilkokulu okuduğum köylere doğal gaz gidiyor. Hayal edilemeyecek şeyler oluyor Türkiye’de, devlet uygun imkanlar yapıyor. Türk Devleti, büyük bir devlettir. Âlâ yönetildiği vakit da büyük hizmetler yapar, o hizmetleri halkıyla buluşturur.” (AA) 

Bakan Bilgin’den asgari ücret açıklaması: Hem personellerimizin, hem de patronlarımızın beklentilerini gerçekleştirmiş oluruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir