Ata İttifakı Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, dört partiden oluşan Cet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının Sinan Oğan olduğunu açıkladı.

Zafer Partisi, Adalet Partisi, Türkiye İttifakı Partisi ve Ülkem Partisi’nin oluşturduğu ‘Ata İttifakı’ Zafer Partisi’nin Genel Merkezi’nde ilan edildi. Doğru Parti ise ittifak duyurusundan dakikalar evvel ittifaktan çekilme kararı aldı. 

Partinin ayrılık kararını duyurduğu açıklamasında ‘Doğru Parti olarak üçüncü cumhurbaşkanı adayı çıkarmamanın Cumhur İttifakı’na hizmet edeceği ve partimizi bölen bir duruma düşüreceği inancındayız’ denildi.

Çok sayıda partilinin katıldığı törende parti binasının dışına kürsü kuruldu. Eski MHP Milletvekili Sinan Oğan da Cet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak açıklandı. Sinan Oğan Zafer Partisi’ne gelişinde alkışlar ve bozkurt işaretiyle karşılandı.

“Türk siyaseti iki kutup ortasında ayrıştırılmaya çalışılıyor”

Gazete Duvar’ın aktardığı habere nazaran, ittifakın ilanı için yapılan toplantının açılışında konuşan Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, “Ülkemiz, anayasa çiğnenmesiyle cumhurbaşkanı tarafından bir seçime götürülüyor. Erdoğan kararname imzalayarak seçimlerin yenileneceğini açıkladı. Bu bir anayasa ihlalidir, anayasa suçudur’ dedi.

‘2023 ruhuyla 1923’teki ruhu tazeleyerek yolumuza devam edeceğiz’ diyen Özdağ, şöyle devam etti:

‘Türk siyaseti iki kutup ortasında ayrıştırılmaya çalışılıyor, iki kutupla siyaset dayatılıyor. Birisinin yanına ülkeyi bölmek isteyen bir siyasi parti, HDP konuluyor. Oburunun yanına bu ülkeyi bölmek isteyen HÜDAPAR konulmak isteniyor. Cet ittifakında bir ortaya gelen bizler Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliğiyle geleceğe gerçek yürümek için yola çıktık. Allah yardımcımız olsun’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir